ВестиГрадске вестиОбразовање

Хајде да СМАРТ направимо заједно

Ученици одељења 3-7 и чланови секције Роботике са наставником програмирања Далибором Тодоровићем учествовали су у пројекту „Хајде да СМАРТ направимо заједно“ који је организован кроз годишњи програм Научног клуба Центра за стручно усавршавање а одржан 16.04.2024. од 13.00-14.00 часова уживо у Мејкерс Лаб-у ЕТШ „Мија Станимировић“.

Мејкерс Лаб је мултидисциплинарни простор и отворена лабораторија и радионица где ученици и наставници заједно истражују, стварају и повећавају своја знања из области програмирања, роботике и електронике. Током пројекта, ученици су се упознавали са принципом рада 3Д штампача кроз штампање комоненти, као и принципом рада микроконтролера и учешће у изради „СМАРТ“ уређаја.

Реализатори активности су биле професорке ЕТШ „Мија Станимировић“ Ивана Миладиновић и Јелена Рајковић