ВестиГрадске вестиШкола

Радничке спортске игре просветних радника

Радничке спортске игре, традиционална спортска манифестација, окупила је  запослене из двадесетак просветних установа на територији Ниша и околине. Игре су одржане 5, 6. и  7. априла у Техничкој школи “12. фебруар” у Нишу.

У веома јакој конкуренцији, у осам дисциплина, професори наше гимназије освојили су две златне медаље – у кошарци и одбојци. За златну кошаркашку екипу играли су: Марко Урбанчић, Вања Маринковић, Милица Петровић, Владимир Цветковић и Драган Кантар. Честитамо! Честитке и златним одбојкашима Марку Урбанчићу, Владимиру Цветковићу, Николи Бркићу, Драгану Кантару, Биљани Златановић, Сашки Петровић, Милици Петровић и легендарној Оливери Стојановић!

Не можемо, а да не поменемо пласман у финале и високо пето место у скоку у даљ. 🙂

Професор Владимир Цветковић се истакао у појединачној конкуренцији освојивши треће место у куглању. Браво!

По речима наших професора, за све време игара, спортски садржај није био једини у првом плану, и поред такмичарског набоја. Игре су биле и повод за окупљање, дружење и колегијалност. У свакој дисциплини на крају је победио – тимски дух, заједништво и безрезервна  подршка свих колега учесника.

Змајевски!

Новинарска секција Гимназије “9.мај”

Видео едитовао: Вељко Војкић