Недеља хемије – хемија и уметност

Ученици I, II и III разреда наше школе са професорком хемије и примењених наука, Сашком Петровић, посетили су Департман за хемију на Природно-математичком факултету у Нишу.

Ђаци су уз надзор и помоћ наставника и студената докторских студија Департмана за хемију радили огледе екстракције и хроматографског раздвајања биљних пигмената, спектрографску анализу истих, као и кисело-базне титрације.

Имали су част да обиђу научно-истраживачке лабораторије и упознају се са студентским лабораторијама Департмана за хемију.

Овом приликом се захваљујемо на изузетној сарадњи уваженим професоркама Доц.др Снежани Јовановић, Доц.др Јелени Мрмошанин, Доц.др Јовани Ицковски, стручном сараднику др Радомиру Љупковићу,као и студентима докторских студија са Департмана за хемију Природно-математичког факултета у Нишу.