eTwinningВестиОбразовањеШкола

Заједно за сигурнији интернет 2023 – eTwinning вебинар

У поводу Дана безбедности на интернету (7.2.2023.), eTwinning амбасадори из Хрватске, Србије, Словеније, Црне Горе, Северне Македоније и Босне и Херцеговине одржали су вебинар и представили активности посвећене овој важној теми у својим државама и школама.

Презентери на вебинару:
Андреја Седлар, Хрватска
Наташа Мајсторовић, Србија
Kатја Јенко, Словенија
Душанка Вујичић, Црна Гора
Силвана Kрстеска, Северна Македонија
Фатима Kличић, Босна и Херцеговина

Наташа Мајстровић је приказала званичне сајтове државних институција и дешавања посвећене безбедности деце на интернету у Србији, а између примера добре праксе навела је и активности наше школе које су повезале дигиталне радове ученика трећег разреда, постављених на интернету, са физичким приказом платформе на паноу школе. За радове је могло да се гласа скенирањем QР кода и стављањем ❤️ испод рада који вам се највише допао. Више о овој активности можете прочитати ОВДЕ.

Вебинар је организовала Агенција за предшколско, основно и средње образовање Босне и Херцеговине (APOSO).

Шта је то eTwinning? Више о томе можете прочитати ОВДЕ.

#SID2023