ВестиОбразовање

Европска недеља програмирања EU CodeWeek кроз eTwinning пројекат “Learn C in Code Week”

У оквиру обележавања овогодишње Европске недеље програмирања EU CodeWeek ( 10-25.10.2020.) ученици II-7 су као активност у оквиру eTwinning пројекта “Learn C in Code Week” одржали видеоконференцијско предавање о историји, примени и синтакси програмског језика C ученицима пет основних школа из Београда, Скопља, Ниша, Руме и Руског Крстура.

Поред презентације, демонстрирали су неколико примера и припремили и задали задатке учесницима, које ће касније, након отпремања решења од стране ученика на TwinSpace платформу пројекта, прегледати и дати им повратне информације. Све похвале за Жељка, Алексу, Јована и Владана који су показали не само да имају знање већ и да знање умеју да пренесу на интересантан начин.