Виртуелна аналитичка хемија и Антикорозивни премази су најбоље иновативне идеје у 2020.

Такмичење за најбољу иновативну идеју у Србији, које је започело у децембру 2019, успешно је завршено, проглашењем најбољих међу средњошколским и студентским тимовима.

Финале такмичења за најбољу технолошку иновацију у категорији Иновативне идеје – у подкатегоријама најбољи Средњошколски и најбољи Студентски тим, одржано је у уторак, 17. новембра преко платформе Зум.

Тимови су се представили троминутним презентацијама о техничким и пословним аспектима инвенција, а жири је након сваке од презентација имао могућност да постави питање и оцени добијене одговоре. Други део финала, коме су присуствовали сви чланови и ментори финалиста, када је на Зуму настала озбиљна гужва, по један представник је испричао златни минут, што је била прилика за добијање додатних бодова од жирија.

Након збрајања бодова, поредак међу средњошколским тимовима је следећи:

1. место – тим Вах, са иновацијом „Виртуелна аналитичка хемија“, Гимназија 9. мај, Ниш (600 бодова)

Више о томе на следећем линку.