eTwinningIV разредЕrasmusРачунарство и информатика

EUCodeWeek 2024 Pancake Sorting Challenge

У склопу обележавања Европске недеље програмирања EUCodeWeek 2024 која траје од 14. до 27.октобра, у одељењу IV-7 је одржана активност под називом Pancake Sorting Challenge: International Edition (Izazov sortiranja palačinki: Internacionalno izdanje).  Ова активност је део сарадње Гимназије 9.мај у Нишу (Србија) и Lycée Saint-Cricq у Поу (Француска).

Активност се фокусирала на сортирање хрпе палачинки од највеће (на дну) до најмање (на врху) помоћу ограниченог окретања. Укључивала је решавање проблема, алгоритамско размишљање и комуникацијске вештине. Активност је подељена у три фазе како би се побољшала сарадња између тимова и међу земљама. Део ученика су били програмери и они су давали инструкције другим ученицима који су играли улогу робота. Циљ је био да се заједно изгради алгоритам за решавање проблема. Ученици су у четири међународна тима и у четири паралелне виртуелне собе у реалном времену током видеоконференцијског часа решавали проблем и писали програмски код. Аутор и реализатор активности је Далибор Тодоровић, професор програмирања и одељенски старешина  IV-7.

Догађај је регистрован на европској мапи догађаја https://codeweek.eu/view/624074/pancake-sorting-challenge-international-edition