ВестиЕrasmus

“Аctive Bodies = Active Minds” – Гимназија “9.мај” на међународном догађају у Литванији

Наш колега Далибор Тодоровић, координатор Тима за међународну сарадњу и пројекте, учествовао је на ТЦА семинару под називом “Active Bodies = Active Minds: How to Infuse Erasmus+ Projects with Physical Activity” који се одржао од 6. до 9. септембра 2024. године у Вилњусу, Литванији.
Тема догађаја била је интеграција физичке активности у образовне процесе, са посебним фокусом на пројекте у оквиру Erasmus+ програма. Циљ је био показати како физичка активност може позитивно утицати на когнитивне функције, концентрацију и продуктивност, како код ученика тако и код наставника.
Далибор је, уз размену идеја са стручњацима из различитих земаља, учествовао у радионицама и дискусијама о примени физичке активности у наставним програмима. Остварени су значајни контакти и успостављена сарадња са партнерима из Европе у циљу будућих пројеката који ће промовисати физичку активност као део образовања.
Очекујемо занимљиве нове пројекте и нове Еразмус+ могућностима за добробит наших ученика и наше школе.