eTwinningВестиНаграде

Национална ознака квалитета за eTwinning пројекат “Be well with AI”

Пројекат “Be well with AI” се фокусира на унапређење благостања и добробити ученика кроз интеграцију АИ алата. Ученици су кроз истраживање вештачке интелигенције (АI) показали изузетну креативност и иновативност, повезујући је са важном темом – добробити и благостањем ученика. У данашње време, брига о менталном здрављу ученика је кључна, а наш пројекат им је омогућио да кроз примену вештачке интелигенције развијају и емоционалну интелигенцију, критичко мишљење и међусобну подршку.

Посебно смо поносни јер су ученици наше школе, осим истраживања о емоцијама, успели да направе АI четбота са којим могу да разговарају о својим осећањима и да добију савете о томе шта могу предузети да би се осећали боље. У пројекту су у току прошле школске године учествовали ученици одељења 2-7, 4-3 и 4-4 на часовима Примене рачунара, Савремених технологија и Енглеског језика.

Хвала свим ученицима, колегиницама Нини Стојановић и Марији Тошић, као и управи школе на подршци, труду и посвећености!