Ученици наше школе на Global Game Jam такмичењу

Три ученика одељења II7, Јован Лазаревић, Алекса Лукић и Страхиња Маринковић, учествовали су на такмичењу Global Game Jam у Нишу од 27. до 31. јануара 2021. године у организацији Универзитета Метрополитен. Они су за ово тамичење израдили игрицу Key Collector коју су радили у софтверу GameMaker 8.1. Циљ ове игрице јесте да се пронађу сви кључеви који су сакривени по собама и да се на крају изађе из куће.

Поред ова три ученика из наше школе, тим су сачињавали још два члана, Павле Станковић из Гимназије “Светозар Марковић” у Нишу и Душан Бранковић са Рачунарског факултета у Београду. Наши ученици су били најмлађи учесници овог такмичења и ово им је било прво искуство у развоју игара, док су сви остали учесници били са завршних година студија.

У наставку погледајте како изгледа игрица: